Login

SCORES AND SCHEDULES

SOCCER

Boys

CLASS 7A

Rogers Heritage High School Friday’s results

Springdale 3, Bryant 2

Fort Smith Northside 1, Fayetteville 0, OT

Rogers 0, Conway 0 (Rogers win 4-2 on PKs)

LR Catholic 2, Springdale Har-Ber 0

Today’s semifinals

Game 13 Springdale vs. Fort Smith Northside, 10 a.m.

Game 14 Rogers vs. LR Catholic, noon

CLASS 6A

RUSSELLVILLE Friday’s results

Jonesboro 2, Greenwood 0

Benton 1, Mountain Home 0

Russellville 4, Searcy 0

Siloam Springs 2, LR Hall 1

Today’s games

Game 13 Jonesboro vs. Russellville, noon

Game 14 Siloam Springs vs. Benton, 4 p.m.

CLASS 5A

HARRISON Friday’s results

LR Christian 1, Hot Springs 0

Hot Springs Lakeside 2, Batesville 1

Valley View 7, Hope 3

Clarksville 2, Pulaski Academy 2 (Clarksville wins 4-3 in PKs)

Today’s semifinals

Game 13 Little Rock Christian vs. Hot Springs Lakeside, noon

Game 14 Valley View vs. Clarksville, 4 p.m.

CLASS 4A

SOUTHSIDE BATESVILLE Friday’s results

Dardanelle 8, Monticello 1

Warren 3, Green Forest 0

Hamburg 5, Arkadelphia 4

Berryville 5, Crowley’s Ridge 2

Today’s semifinals

Game 13 Dardanelle vs. Warren, noon

Game 14 Hamburg vs. Berryville, 4 p.m.

Girls

CLASS 7A

ROGERS HERITAGE Friday’s results

Bentonville 2, Mount St. Mary 1

Bryant 1, Springdale Har-Ber 1 (Bryant wins 4-3 on PKs)

Fort Smith Southside 4, Fayetteville 3, 2OT

Rogers 3, Conway 1

Today’s semifinals

Game 13 Bentonville vs. Bryant, 10 a.m.

Game 14 Fort Smith Southside vs. Rogers, noon

CLASS 6A

RUSSELLVILLE Friday’s results

Mountain Home 3, El Dorado 0

Siloam Springs 2, Russellville 1

Benton 3, Texarkana 1

Searcy 2, Greenwood 1

Today’s semifinals

Game 13 Mountain Home vs. Siloam Springs, 10 a.m.

Game 14 Benton vs. Searcy, 2 p.m.

CLASS 5A

HARRISON Friday’s results

Pulaski Academy 4, Vilonia 0

Harrison 3, Batesville 0

Maumelle 1, Valley View 0

LR Christian 5, Greenbrier 0

Today’s semifinals

Game 13 Pulaski Academy vs. Harrison, 10 a.m.

Game 14 Maumelle vs. LR Christian, 2 p.m.

CLASS 4A

SOUTHSIDE BATESVILLE Friday’s results

Dardanelle 7, Riverview 2

CAC 7, Episcopal 0

Berryville 7, Stuttgart 1

Brookland 5, Baptist Prep 0

Today’s semifinals

Game 13 Dardanelle vs. CAC, 10 a.m.

Game 14 Berryville vs. Brookland, 2 p.m.

BASEBALL

CLASS 7A

North Little Rock Friday’s results

Springdale Har-Ber 4, Bryant 1

Van Buren 5, Cabot 3

Conway 9, Bentonville 6

Rogers 10, LR Catholic 0

Today’s semifinals

Game 13 Springdale Har-Ber vs. Van Buren, noon

Game 14 Conway vs. Rogers, 2:30 p.m. CLASS 6A

GREENWOOD Friday’s results

Benton 10, Marion 7

Sheridan 15, Mountain Home 2

Greenwood 6, Texarkana 3

Jonesboro 10, Jacksonville 0

Today’s semifinals

Game 13 Benton vs. Sheridan, noon

Game 14 Winner Game 11 vs. Jonesboro, 2:30 p.m.

CLASS 5A

HARRISON Friday’s results

Sylvan Hills 8, White Hall 5

Greenbrier 9, Pulaski Academy 5

Valley View 10, Magnolia 9

Watson Chapel 11, LR Christian 3

Today’s semifinals

Game 13 Sylvan Hills vs. Greenbrier, noon

Game 14 Valley View vs. Watson Chapel, 2:30 p.m.

CLASS 4A

NASHVILLE Friday’s results

Nashville 7, CAC 1

Malvern 6, Baptist Prep 1

Pottsville 3, Ashdown 2

Shiloh Christian 15, Southside Batesville 11

Today’s semifinals

Game 13 Nashville vs. Malvern, noon

Game 14 Pottsville vs. Shiloh Christian, 2:30 p.m.

CLASS 3A

SMACKOVER Friday’s results

Glen Rose 5, Corning 2

Horatio 12, Charleston 6

Harding Academy 15, Clinton 6

Mayflower 15, Greenland 1

Today’s semifinals

Game 13 Glen Rose vs. Horatio, noon

Game 14 Harding Academy vs. Mayflower, 2:30 p.m.

CLASS 2A

PANGBURN Friday’s results

Parkers Chapel 10, McCrory 7

Palestine-Wheatley 4, Magnet Cove 0

Game 11 Conway Christian vs. Buffalo Island Central

Spring Hill 7, Des Arc 6

Today’s semifinals

Game 13 Parkers Chapel vs. Palestine-Wheatley, noon

Game 14 Winner Game 11 vs. Spring Hill, 2:30 p.m.

CLASS 1A

MOUNTAIN HOME Friday’s results

Hillcrest 8, Midland 2

Woodlawn 10, Kirby 0

Taylor 10, Armorel 0

South Side Bee Branch 13, Viola 4

Today’s semifinals

Game 13 Hillcrest vs. Woodlawn, noon

Game 14 Taylor vs. South Side Bee Branch, 2:30 p.m.

SOFTBALL

CLASS 7A

CABOT Friday’s results

Bentonville 14, North Little Rock 4

Cabot 7, Rogers 1

Bryant 4, Fort Smith Southside 1

Bentonville West 6, Conway 0

Today’s semifinals

Game 13 Bentonville vs. Cabot, noon

Game 14 Bryant vs. Bentonville West, 2:30 p.m.

CLASS 6A

GREENWOOD Friday’s results

Marion 2, Lake Hamilton 1

Jonesboro 3, Greenwood 0

Sheridan 5, Mountain Home 0

Benton 3, Searcy 1

Today’s semifinals

Game 13 Marion vs. Jonesboro, noon

Game 14 Sheridan vs. Benton, 2:30 p.m.

CLASS 5A

HARRISON Friday’s results

De Queen 4, Valley View 1

Farmington 7, Paragould 0

Morrilton 2, Greene Co. Tech 0

Greenbrier 9, Batesville 1

Today’s semifinals

Game 13 De Queen vs. Farmington, noon

Game 14 Morrilton vs. Greenbrier, 2:30 p.m.

CLASS 4A

NASHVILLE Friday’s results

Nashville 11, Brookland 7

Bauxite 15, Berryville 0

Gravette 2, Lonoke 0

Pottsville 2, Stuttgart 1

Today’s semifinals

Game 13 Nashville vs. Bauxite, noon

Game 14 Gravette vs. Pottsville, 2:30 p.m.

CLASS 3A

SMACKOVER Friday’s results

Rose Bud 10, Charleston 0

Bald Knob 17, Atkins 0

Glen Rose 3, Rivercrest 2

Paris vs. Harmony Grove 8, Paris 1

Today’s semifinals

Game 13 Rose Bud vs. Bald Knob, noon

Game 14 Glen Rose vs. Harmony Grove, 2:30 p.m.

CLASS 2A

PANGBURN Friday’s results

Poyen 13, Hector 3

McCrory 8, Spring Hill 1

Quitman 11, Palestine-Wheatley 1

Camden Harmony Grove 3, East Poinsett Co. 2

Today’s semifinals

Game 13 Poyen vs. McCrory, noon

Game 14 Quitman vs. Camden Harmony Grove, 2:30 p.m.

CLASS 1A

MOUNTAIN HOME Friday’s results

Mount Vernon-Enola 6, Ouachita 3

Taylor 10, Midland 0

Woodlawn 11, Calico Rock 0

Concord 10, Rector 0

Today’s semifinals

Game 13 Mount Vernon-Enola vs. Taylor, noon

Game 14 Concord vs. Woodlawn 2:30 p.m.

Log in to comment